Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich sytuacjach można naprawić główną płytę w laptopie

Zepsuty laptop dla wielu osób jest sporym problemem, ponieważ wtedy nie będą oni mogli na nim pracować. Poza tym trzeba się liczyć z pewnymi wydatkami, związanymi albo z naprawieniem, albo z zakupem sprawnego sprzętu. Niejednokrotnie powodem takiej awarii są różnego rodzaju usterki układów na płytach głównych. W przypadku niektórych modeli wiadomo wręcz, co najczęściej się psuje, jeżeli inżynierowie popełnili jakieś błędy w czasie projektowania. Jeżeli faktycznie się zdarzy taka sytuacja, to należy zastanowić się dobrze co robić. W niejednym bowiem przypadku naprawienie płyty głównej jak najbardziej będzie możliwe, ale nie zawsze będzie ekonomicznie opłacalne. To ma miejsce na przykład jeżeli się zepsuje graficzny procesor.

Bez problemów takie układy można znaleźć w sklepach, lecz koszt ich może sięgać tysiąca złotych, a przecież jeszcze trzeba do tego dołożyć pracę. A za podobną kwotę kupić można używany, porównywalny sprzęt, i nie bawić się w żadne naprawy. Ale sporo usterek, na przykład związanych z zasilaniem, naprawić się da znacznie taniej, i wtedy rzeczywiście warto zdecydować się na coś takiego. Jednak bez diagnozy będzie ciężko oszacować koszty naprawy, a ta możliwa będzie wyłącznie po dostarczeniu urządzenia do serwisu. Z reguły taka diagnoza polegać będzie na rozłożeniu laptopa i sprawdzeniu napięć w poszczególnych charakterystycznych miejscach.

Dlatego też serwisanci korzystają niejednokrotnie ze schematów płyt głównych poszczególnych producentów, jakie znaleźć na przykład można w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło boardview lenovo, a następnie przejrzeć otrzymane strony. Jeśli uszkodzenie zostanie namierzone i właściciel laptopa zdecyduje się na naprawę, to będzie ją jeszcze trzeba dobrze zrobić. Płyty główne są skomplikowanymi elementami, i potrzebują dużej dokładności i precyzji, lecz również i doświadczenia osoby, jaka to wszystko będzie robić. Z tego też powodu do takich napraw potrzebne będą specjalistyczne urządzenia, zwykły odsysacz i lutownica raczej nie wystarczą.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY