Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to jest marihuana – wiele co powinieneś znać

Marihuana to roślina hodowana oraz używana na całym globie w podobny sposób do intencji medycznych, jak i rekreacyjnych. Marycha zawiera kilka aktywnych związków chemicznych, z których najbardziej znanym jest THC (tetrahydrokannabinol). THC jest odpowiedzialny za efekty psychotropowe, które występują po zasmakowaniu marihuany.

Wpływ marihuany na organizm ludzki jest złożony i zależy od paru czynników, takich jak typ, jakość i ilość użytej marihuany, metoda jej spożycia, a także przymiotniki pojedyncze, takie jak wiek, masa ciała oraz stan emocjonalny i uczuciowy stan fizyczny. Po zażyciu marihuany THC dostaje się do krwioobiegu oraz wpływa na układ limbiczny i układ nagrody w mózgu. Powoduje to zmiany w percepcji, nastroju, a także ruchach oraz koordynacji. Marihuana może wywoływać wyniki takie jak wyczerpanie, uniesienie, uczucie odprężenia i poczucie efemerycznego oddzielenia od świata.

W niektórych przypadkach zdołają wystąpić ujemne skutki, takie jak halucynacje, niepokój, problemy z pamięcią i koncentracją. Marihuana jest często używana do celów medycznych w leczeniu różnych chorób oraz dolegliwości, takich jak ból, niepokój, depresja i rak – więcej na odmiany sensi seeds. Dużo osób uważa, iż marihuana jest wydajna w łagodzeniu objawów, jednak wciąż istnieje dużo nieznanych oraz niezbadanych aspektów jej działania. Na dodatek marihuana może mieć negatywny wpływ na zdrowie, głównie jeżeli jest wykorzystywana w nadmiernych ilościach.

Długofalowe stosowanie może prowadzić do niedorozwoju roli poznawczych, problemów z odetchnięciem oraz zmniejszenia motywacji. Kompatybilne stosowanie w okresie dojrzewania może wpływać na rozwój mózgu i prowadzić do niższych wyników IQ oraz zmniejszonych dokonań oświatowych. Należy pamiętać, iż używanie marihuany może też prowadzić do uzależnienia. Według National Institute on Drug Abuse około 9% osób używających marihuany uzależni się od niej, a liczba ta wzrasta do około 17% w wypadku osób, jakie rozpoczynają używać jako młodzież dorastająca.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY