Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wyglądają skoki tandemowe oraz jakim sposobem skakać pewnie?

Skoki tandemowe to typ skoków spadochronowych, w jakich początkujący skoczek lub też „pasażer” jest dołączony do instruktora tandemu, który jest odpowiedzialny za większa część nawigacji oraz kontroli w czasie zejścia. Skoki spadochronowe w tandemie są atrakcyjnym wyborem dla młodych skoczków spadochronowych, albowiem pozwalają jednostkom doświadczyć dreszczyku uniesień połączonych ze spadochronem bez pragnienia intensywnego szkolenia – skok spadochronowy poznań. Biegłość w skokach spadochronowych w tandemie w większości wypadków rozpoczyna się od odprawy nauczyciela, podczas której pasażer jest zapoznawany ze sprzętem, który będzie używany, i zapoznawany z procedurami, jakie będą respektowane w trakcie skoku.

Pasażer jest następnie zakładany na uprząż, która jest połączona z uprzężą szkoleniowca, a dwie indywidua są scalone ze sobą za pomocą szeregu linii i karabińczyków. Po przetestowaniu wyposażenia i przygotowaniu pasażera do lotu para tandemów wsiada do samolotu oraz wznosi się na wysokość około 13 000 stóp. W owym momencie trener udzieli pasażerowi paru ostatnich nakazów, a w następnej kolejności otworzy drzwi aeroplanu, dopuszczając parze wyjść na otwarte niebo.

Podczas swobodnego spadania w powietrzu szkoleniowiec oraz pasażer osiągną szybkość około 120 mil na godzinę, nim dydaktyk otworzy spadochron na wysokości około 5000 stóp. Od tego momentu instruktor przejmuje kontrolę nad zejściem, delikatnie prowadząc parę na ziemię, w trakcie kiedy pasażer podziwia zapierające dech w piersiach krajobrazy i cieszy się uczuciem nieważkości. Po wylądowaniu para tandemów jest witana przez obsługę naziemną, jaka pomaga w usuwaniu wyposażenia oraz daje wszystkie dodatkowe wsparcie, jakie może być wymagane.

Cały skok spadochronowy w tandemie trwa zwykle około dwóch godzin od początku do końca, w tym odprawa, lot samolotem oraz osobiście zjazd. Skoki spadochronowe w tandemie są uważane za względnie bezpieczną działalność, z niskim współczynnikiem przypadków bądź urazów. Wynika to częściowo z faktu, iż prowadzący jest odpowiedzialny za większa część nawigacji i kontroli podczas zniżania i jest przeszkolony w aspekcie radzenia sobie w rozmaitych sytuacjach awaryjnych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY