Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie zalety ma budowa stropu z prefabrykowanych płyt

Budowa domu to bardzo duże wyzwanie finansowe i logistyczne, ale też i konieczność wybrania różnych rozwiązań i technologii. Sporo osób przyzwyczajonych jest do tradycyjnych metod, i sięga niechętnie po nowinki technologiczne. A tych jak pokazuje praktyka w budowlanej branży nie brakuje, mogą one znacząco skrócić czas inwestycji oraz zmniejszyć koszty. Jednym z takich rozwiązań, które w ostatnich czasach się cieszy coraz większą popularnością, są prefabrykowane płyty stropowe. Powszechnie były one stosowane w blokach z tak zwanej wielkiej płyty, gdzie cały budynek składany był z betonowych klocków.

Wiele lat temu zaczęto to także stosować w budownictwie jednorodzinnym, lecz z uwagi na swoje niedociągnięcia nie stały się one popularne. Zupełnie inaczej dziś wygląda sytuacja, gdyż współczesne płyty stropowe kanałowe bardzo się różnią od tego, co było kiedyś. Metoda ich wytwarzania pozwoliła ograniczyć ich najważniejsze wady, między innymi pękanie na połączeniach, a mają one jednak szereg ciekawych zalet. Po pierwsze naprawdę szybki i sprawny będzie ich montaż, bez konieczności wykonywania jakiś specjalnych przygotowawczych prac. Strop w całości jest wykonywany w fabryce, według dostarczonego projektu. Tam poszczególne części są zbrojone, zalane betonem, a później muszą one wyschnąć otrzymując odpowiednią wytrzymałość mechaniczną. Następnie wszystko jest przewożone na plac budowy i osadzane na miejscu.

Nie trzeba wykonywać żadnego szalowania czy później czekać kilka dni na rozpoczęcie dalszych prac, ponieważ już w tym samym dniu można dalej działać. Ogólnie to daje sporo czasowych oszczędności, które w wielu przypadkach mają duże znaczenie. Czas, jaki producent prefabrykatów betonowych potrzebuje na wykonanie wszystkiego przeważnie wynosi kilka tygodni, tak więc jeśli zaplanuje się wszystko odpowiednio, to taka inwestycja będzie szła szybko i sprawnie. Do montażu takiego stropu potrzebny będzie ciężki sprzęt, i trzeba zwrócić swoją uwagę na to, czy będzie on miał gdzie wjechać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY