Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Na jakie rzeczy zwracać uwagę przy wyborze śrubowego kompresora

Pośród wielu urządzeń stosowanych w pneumatyce spora ilość inżynierów sięga chętnie po kompresory śrubowe. Urządzenia te mają nietypową konstrukcję, składającą się z dwóch kręcących się w odwrotnym kierunku wałów. Dzięki temu zapewniają płynne dostarczanie powietrza, a także spore możliwości regulacji ciśnień. Z uwagi na swój sposób funkcjonowania zdecydowanie zaleca się ich używanie do ciągłej pracy. Bierze się to z tego, że uzyskanie odpowiednich warunków działania wymaga ogrzania oleju w środku do dość wysokiej temperatury, a to potrwać może nawet blisko godzinę. Podczas wyboru odpowiedniego modelu należy na parę ważnych rzeczy zwrócić swoją uwagę. W pierwszej kolejności moc kompresora powinna być dopasowana do konkretnych potrzeb. Oczywiście pewna rezerwa powinna być zostawiona, lecz nie warto przesadzić tu za bardzo.

Szczególnie że duży sprzęt to także konieczność zorganizowania mu odpowiedniego miejsca, oraz zasilania i wentylacji. Podczas oceny kosztów należy też wziąć pod uwagę wydatki związane z energią. W przypadku lepszych producentów takie dane powinny być dostępne, co pozwoli oszacować całościowe wydatki na użytkowanie sprzętu. W tych wydatkach uwzględnić też trzeba serwisowe przeglądy i konieczność wymiany potrzebnych akcesoriów eksploatacyjnych. Warto zastanowić się także nad kupnem dodatkowych urządzeń, jakie mogą znacząco zmniejszyć wydatki na eksploatację.

Na pewno wpływają na to mocno wymienniki ciepła, które pobierają energię z układu chłodzenia kompresora i przekazują ją do instalacji grzewczej albo ogrzewania wody. Jeśli będzie chodziło o gwarancję, to dzisiaj normą wśród lepszych firm jest dwa lata. W wielu przypadkach ten okres można wydłużyć za dodatkową opłatą, lecz tu podjąć już należy indywidualną decyzję. Z pewnością sporo informacji na temat wybrania kompresorów i ich użytkowania można otrzymać odwiedzając jakiś polecany sklep pneumatyczny. Dużo takiej wiedzy jest też do znalezienia w sieci internetowej, przykładowo na stronie https://pneumatyczny.com.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY