Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Śrubowe połączenia – jak zadbać o ich zabezpieczenie

Połączenia różnych elementów konstrukcji za pomocą śrub są bardzo popularnym rozwiązaniem. Jednak jeżeli konstrukcje takie znajdować się będą na zewnątrz, to pomyśleć trzeba o odpowiednim zabezpieczeniu każdego połączenia. Jeżeli zostanie to pominięte, to po jakimś czasie pojawić się może korozja, a to ostatecznie narazić może całą konstrukcję na poważne uszkodzenia. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zastosowanie zwykłych śrub i pomalowanie ich później. Zagwarantuje to ochronę przed powstawaniem korozji, ale jednocześnie później będzie wymagać regularnej konserwacji.

Jeżeli bowiem z jakiś powodów nałożona warstwa lakieru ulegnie uszkodzeniu, to rdza pojawić się może bardzo szybko, a jej pozbycie się wymagać będzie sporo pracy. Alternatywną opcją dla klasycznych rozwiązań są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Dzięki bardzo cienkiej cynkowej powłoce takie śruby wykazują dużą odporność na korozję i niekorzystne działanie czynników pogodowych. Jeżeli w czasie prac montażowych warstwa ochronna nie zostanie poważnie uszkodzona, to bez problemów wytrzymają kilkadziesiąt lat bez konieczności jakiegokolwiek działania.

Jest faktem jest że za tego typu śruby zapłacić trzeba nieco więcej, ale brak konieczności regularnej konserwacji te wyższe ceny na początku powinien zrekompensować. Aktualnie wybór takich śrub na rynku jest bardzo duży, coraz częściej kupić je również można w sieci. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym, żeby otrzymać wykaz dobrych sklepów posiadających takie produkty w swojej ofercie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY