Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu bentonitowe maty są obecnie tak popularne

Odpowiednie zabezpieczenie obiektów przemysłowych oraz budynków przed działaniem wilgoci ma ogromne znaczenie dla ich żywotności. Stosowane są w tym celu rozmaite metody, jedne mniej a inne bardziej skuteczne. W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem cieszą się bentonitowe maty, które jak się okazuje świetnie się sprawdzają do takich zabezpieczeń. Takie maty najczęściej wytwarza się z trzech oddzielnych warstw. Dwie zewnętrzne to odpowiednia geotkanina o obniżonej przepuszczalności, a pomiędzy nimi jest umieszczana trzecia warstwa bentonitu sodowego. Sam bentonit to bardzo specyficzny materiał, który po kontakcie z wodą pęcznieje, zwiększając tym samym objętość i uszczelniając jednocześnie powierzchnię.

Taka powłoka nie jest przepuszczalna dla wody, przed co konstrukcja obiektu jest bardzo dobrze chroniona. Przy produkowaniu takich mat wykorzystuje się między innymi technologię igłowania, która zapewnia dobre zespolenie i zapobiega zmianie miejsca przez bentonit. Geotkaniny posiadają także odpowiednie wytrzymałościowe parametry, dzięki czemu przy normalnym użytkowaniu nie powinny ulegać uszkodzeniom mechanicznym. Jeśli okaże się to potrzebne, to niektórzy producenci stosują dodatkowe powłoki polimerowe, posiadające znacznie większą wytrzymałość. Dużą zaletą takich mat jest różnorodność zastosowania. Świetnie się one sprawdzają do izolacji części budynków pod ziemią, takich jak na przykład tunele, piwnice czy garaże. Często także się je stosuje w formie uszczelnień do stawów, zbiorników wodnych czy wałów przeciwpowodziowych.

Stosować je można w wielu różnych warunkach, nawet w przypadku silnego deszczu czy mrozu. Ważne jest tylko to, żeby sam proces montażu został w odpowiedni sposób wykonany, wytwórcy podają tutaj szczegółowe instrukcje, jak to ma być realizowane. Osoby bardziej interesujące się tą tematyką mogą w wyszukiwarce wpisać hasło geocomposite i zaznajomić się z otrzymanymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY