Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak pracuje maszyna do docinania styropianu

Ze styropianu bardzo powszechnie korzysta branża budowlana i wykończeniowa. Ten popularny materiał bardzo dobrze się sprawdza na przykład do ociepleń budynków, z tego też powodu jest on bardzo często w takiej formie wykorzystywany. Przeważnie jest oferowany w płytach o wymiarach 50 na 100 cm, oraz grubości od kilku milimetrów do kilkunastu centymetrów. Żeby ułożyć odpowiednio styropian na ścianach, niejednokrotnie okazuje się potrzebne jego docięcie. Rzecz jasna można to robić piłką albo noże, ale przede wszystkim tak zrobione krawędzie raczej równe nie będą, a oprócz tego trzeba się liczyć ze sporą ilością zanieczyszczeń.

Z takich też powodów w każdej z firm zajmujących się tego typu pracami z pewnością przyda się maszyna do cięcia styropianu. Maszyny tego typu nie są drogie, a znacząco pozwalają przyspieszyć tempo prac oraz poprawić ich dokładność. Ich zasada działania jest niezwykle prosta. Cięcie styroduru realizowane jest drutem nagrzanym do odpowiedniej temperatury.

Tym sposobem docinane krawędzie są proste, równe i praktycznie bez strzępień, a oprócz tego podczas pracy nie ma żadnych niepotrzebnych odpadów. Drut oporowy jest podłączany do specjalnego zasilacza, najczęściej o mocy od 150W do 250W. Dużym plusem takiego rozwiązania jest też szybkość i wygoda pracy. Samo cięcie przebiega sprawnie, dużo szybciej niż ręcznie za pomocą noża. Oprócz tego porządna gilotyna do cięcia styropianu powinna jeszcze posiadać parę ciekawych funkcji, które sprawdzają się dobrze w nietypowych sytuacjach.

Jedna z nich to możliwość zmniejszenia grubości styropianu, to znaczy wykonywania dwóch cieńszych płyt z jednej grubej. W takim przypadku drut zostaje unieruchomiony na odpowiedniej wysokości, a następnie operator przecina arkusz styropianu na pół. W wielu przypadkach przydaje się też opcja wycinania różnych kształtów, a z kolei to jest możliwe dzięki ustawieniu oporowego drutu pionowo. Mając na uwadze te wszystkie zalety zakup tego typu urządzenia powinien stać się jedną z pierwszych decyzji w przypadku każdej firmy, która będzie pracowała przy styropianie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY