Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie opcje mają właściciele domów w zakresie monitoringu

Mieszkanie albo dom można zabezpieczać na wiele sposobów. Po pierwsze ważne są odpowiednie wejściowe drzwi z atestowanymi zamkami, w przypadku bramy na podwórko z pewnością się też przyda zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Za jego pomocą można będzie obserwować, kto akurat zawitał, i jeśli będzie to potrzebne wygodnie zarządzać otwieraniem. Zarówno na zewnątrz budynku, jak również w jego wnętrzu zamontowany być powinien system monitoringu.

Przeważnie składa się on z zestawu specjalnych kamer oraz urządzenia do rejestracji przesłanych obrazów. Kamery monitoringu powinny być możliwie jak najlepszej jakości, gdyż to ma bezpośrednie przełożenie na jakość obrazu. Dziś minimum, które taka kamera IP kopułkowa Hikvision musi mieć, to format HD. Jeżeli jednak będzie tylko możliwość, to zdecydowanie lepiej zakupić będzie kamery full HD. Różnica w cenie nie jest zbyt duża, a jeżeli chodzi o możliwość przeanalizowania szczegółów obrazu, to nie ma co porównywać takich kamer do siebie. Zwłaszcza jeżeli wybierze się dobrą, sprawdzoną firmę, a nie jakiś nieznany sprzęt.

Z tanimi kamerami generalnie trzeba uważać, bo często ich teoretyczne parametry mocno odbiegają od stanu faktycznego, a znacząco to może zmniejszyć skuteczność monitoringu. Przy urządzeniach instalowanych na zewnątrz warto też dopilnować, żeby miały one wodoszczelną obudowę, ponieważ narażone one będą na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Bardzo przydatną funkcjonalnością jest zamontowanie w kamerze detektorów ruchu. Dzięki temu będą one aktywowane dopiero wtedy, gdy ktoś się znajdzie w widocznym polu, co znacznie zredukuje wielkość filmów.

A te trzeba w jakiś sposób nagrywać, a do tego będzie służył rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Od jego możliwości będzie zależało, jak monitoring będzie działał, dlatego nie warto stawiać na tanie rozwiązania, jakie będą miały liczne ograniczenia. Planując kupno takiego wyposażenia pomyśleć od razu można o pozostałych zakupach, i w zamówieniu na przykład może się znaleźć gniazdo z uziemieniem Simon.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY