Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym należy wiedzieć, jeżeli ktoś się stara o pożyczkę unijną

Jeśli jakaś firma potrzebuje pozyskać środki na rozwój, to ma wiele różnych możliwości. Zawsze może skorzystać chociażby z komercyjnych kredytów i pożyczek, lecz przy nich liczyć się trzeba z dość wysokimi kosztami. Pomyśleć też można o innym rozwiązaniu, jakie od wielu lat cieszy się dużą popularnością, którym jak kredyt unijny dla firm. Unia posiada ogromne fundusze, jakie są przeznaczane na rozwijanie lokalnych rynków oraz wspieranie przedsiębiorczości. Duża część tego typu środków to bezzwrotne dotacje, przy ich pomocy w ostatnich latach zrealizowano rzeczywiście dużo najróżniejszych inwestycji. Lecz jakaś pula przeznaczona też jest na pożyczki, jakie się przyznaje na dużo korzystniejszych zasadach niż bankowe. Z takich też powodów cieszą się one dużą popularnością wśród właścicieli firm, mimo że do ich dostania spełnić trzeba szereg warunków. Po pierwsze pożyczkobiorcy liczyć mogą na dużo bardziej korzystne oprocentowanie, niż przy komercyjnych produktach. Całkiem niedawno jeszcze niektóre pożyczki nie miały go zupełnie, podobnie jak prowizji za udzielenie, i trzeba było oddać jedynie kapitał. Aktualnie trzeba się liczyć z odsetkami w wysokości kilku procent, lecz to jest i tak znacznie mniej niż w przypadku banku.

Taka pożyczka unijna udzielana jest przez bank BGK, współpracujący z rozmaitymi bankami i instytucjami finansowymi, i tak naprawdę to one we wszystkim pośredniczą. Z propozycji kredytów skorzystać może dość szerokie grono beneficjentów, zaczynając od średnich i małych firm, przez spółdzielnie i jednostki samorządu terytorialnego, a kończąc na osobach bezrobotnych które planują założenie działalności. Bardzo różne może być także samo wykorzystanie takich kredytów i pożyczek. Pewna ich część jest oferowana na rozpoczęcie swojej działalności, zwłaszcza dla osób nie mających pracy. Rozwojowe pożyczki przeznaczać można na rozbudowywanie swojej firmy czy zakup urządzeń i maszyn, wnioskować też można o pożyczkę obrotową, z której finansować będzie można bieżącą działalność.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY