Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę przy wyborze szafy rack

Dzisiejszy sprzęt sieciowy i serwerowy jest znormalizowany, a do przechowywania go używane są przeważnie. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, i stanowi obecnie standard w kwestii infrastruktury IT. Takie szafy są dostępne w wielu rozmaitych wielkościach i wzorach, mogą też mieć bardzo różne wyposażenie. Teoretycznie raczej nie powinno być problemów z ich wybraniem, ale w praktyce należy na kilka istotnych rzeczy zwrócić swoją uwagę. Przede wszystkim rozpocząć należy od ustalenia, czy taka szafa ma być wisząca czy stojąca.

Te pierwsze dobrze się sprawdzają na korytarzach czy w małych biurach, gdzie z reguły jest za mało miejsca żeby postawić coś na podłodze. Pamiętać jednak należy, że ilość mieszczącego się w środku sprzętu nie będzie jakaś przesadnie duża. Trzeba też uwzględnić ciężar umieszczanych w środku urządzeń, i dobrać ewentualnie najważniejsze parametry szafy również pod tym kątem. Problemów z miejscem raczej nie będzie, jeśli ktoś się zdecyduje na szafę stojącą. Takie modele są z reguły wyposażone w kółka, przy pomocy jakich można je prosto przesuwać, ale nie zawsze to będzie standardem. Następną istotną rzeczą przy wyborze będą akcesoria, a tu jest naprawdę sporo możliwości. Rzecz jasna wiele z akcesoriów czy udogodnień będzie się wiązać z dodatkowymi kosztami, dlatego przy wyborze warto zastanowić się dobrze, czy faktycznie się przydadzą.

Z pewnością warto pomyśleć o dobrym zamku, jeśli szafa rack 42U będzie się znajdować w miejscu, w którym pojawić się mogą jakieś przypadkowe osoby. Z kolei jeżeli takie miejsce będzie narażone na jakieś zanieczyszczenia, to należy pomyśleć o zakupie szafy dysponującej lepszą klasą szczelności. Jeżeli ma się w planach robić coś częściej przy umieszczonym w środku sprzęcie, to można pomyśleć o zdejmowanych panelach bocznych albo modelu z dwoma sekcjami, takie rozwiązania znacznie ułatwiają pracę na co dzień. Uziemiające gniazdo, większa liczba otworów pod wentylatory czy samopoziomujące nóżki to następne przydatne akcesoria, które powinna posiadać dobra szafa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY