Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu po prysznicu czasami swędzi skóra

U niejednej osoby po wyjściu spod prysznica lub wanny pojawia się swędzenie skóry. W części przypadków nic strasznego to nie będzie, i oprócz dyskomfortu nie będzie to niosło żadnego zagrożenia dla zdrowia. Ale niestety takie swędzenie może też być skutkiem rozmaitych schorzeń, typu niewydolność nerek, zapalenia wątroby, zaburzenia hormonalne czy niekiedy i białaczka. Z tego też powodu jeśli stan swędzenia utrzymywał się będzie przez dłuższy czas, a dodatkowo stosowane środki nic nie pomogą, to warto się udać do lekarza, żeby zlecił zestaw badań. A jeśli coś zostanie w czasie nich wykryte, to trzeba będzie podjąć odpowiednie leczenie. Ale choroby przy swędzeniu zdarzają się stosunkowo rzadko, przeważnie to nieprzyjemne uczucie spowodowane jest rozmaitymi podrażnieniami skóry.

Takie podrażnienia mogą mieć różne podłoże, niejednokrotnie jest to po prostu wysuszona skóra, jaka pod działaniem wody jeszcze bardziej się wysusza. A że produkuje ona nieduże ilości serum, to wymycie go podczas kąpieli powoduje dodatkowo zwiększenie nieprzyjemnego objawu. Podczas mycia należy jeszcze unikać paru innych rzeczy. Za ciepła woda również niekorzystnie wpływa na skórę, gdyż poza wysuszaniem dodatkowo jeszcze pobudza działanie gruczołów łojowych. Bardzo wysuszająco działa także chlor, z tego też powodu jeśli będzie to możliwe, to trzeba chlorowanej wody unikać. Tak samo zresztą jak za częstego mycia się, co dla niejednej osoby może się wydawać dziwne. Ale jeśli ktoś idzie pod prysznic parę razy dziennie, a dodatkowo używa gąbki czy rękawicy, to niszczy w ten sposób mocno warstwę naturalnych lipidów.

A to bardzo szybko daje o sobie znać właśnie pod postacią wysypek, podrażnień czy zaczerwienienia. Z dużą ostrożnością podchodzić należy do stosowanych preparatów, najlepiej jeśli one będą dość delikatne i mające w sobie związki nawilżające. Dużo na ten temat da się znaleźć w internecie, jeżeli ktoś będzie chciał, to zaglądnąć może na przykład do serwisu https://kozmetika-afrodita.pl/swedzenie-skory-po-prysznicu-co-jest-powodem-dyskomfortu/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY