Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak prawidłowo rozliczyć podatki jeśli się pracowało w Holandii

Pracowanie za granicą przeważnie przynosi znacznie wyższe przychody niż w przypadku pracy w Polsce, ale wiąże się też z pewnymi obowiązkami. Jednym z częściej wybieranych państw na taki wyjazd na zarobek od dawna jest Holandia, tak więc jeśli się dostanie podatkowe rozliczenie od tamtejszego urzędu, to należy zająć się tym odpowiednio. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że większość pracowników rozliczyć się będzie musiała podwójnie. Wynika to z tego, że posiadają oni polską rezydencję, i przez to mają też potrzebę rozliczenia PIT-u w polskim urzędzie skarbowym.

Reguły takiej rezydencji część osób mogą wprowadzić w błąd, ponieważ jeden warunek to okres mieszkania w naszym kraju, a drugi posiadanie tutaj centrum interesów osobistych. W praktyce rozliczenie podatku z Holandii to nie jest jakaś trudna i skomplikowana sprawa, i jeśli ktoś przygotuje się do tego odpowiednio to bez żadnego problemu powinien sobie poradzić. Lecz wymagać to będzie sprawdzenia pewnych przepisów w sieci, a także szczegółowego przeliczenia poszczególnych kwot.

Sporej ilości osób nie będzie się chciało tym zajmować albo się obawiają, że popełnią jakąś pomyłkę, i osoby takie zdecydowanie wolą, żeby wszystkim się zajęło jakieś polecane biuro rachunkowe holandia. Pracownicy takiego biura, z racji tego że na co dzień zajmują się tego typu sprawami, to orientują się świetnie we wszystkich obowiązujących i Holandii i naszym kraju regulacjach.

Tym sposobem szybko i sprawnie są w stanie przygotować komplet niezbędnych dokumentów, które będą do złożenia w każdym z urzędów. Całkowite koszty związane z takim przygotowaniem nie są wcale jakieś duże, można się o tym przekonać sprawdzając jakiś księgowy holandia cennik. Pamiętać przy tym należy, że jeżeli ktoś opłaci podatek w Holandii, to tego już nie robi w Polsce, bo podpisana jest umowa dotycząca unikania powtórnego opodatkowania. W praktyce jednak trzeba swoje holenderskie dochody policzyć i je wyszczególnić na swoim picie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY